Planujesz dokonać zmian w swojej diecie? Bez względu na to, czy pragniesz zrzucić kilka kilogramów, czy też zacząć się zdrowiej odżywiać, wprowadzenie domowych posiłków do codziennej diety zawsze będzie dobrym rozwiązaniem. Zapoznaj się z innowacyjnymi pomysłami, które pozostawiliśmy na naszym blogu. Nasze propozycje to sposoby na smaczne, zdrowe i w dodatku proste do wykonania posiłki. W większości przypadków będzie ci potrzebne zaledwie kilka składników dostępnych w hipermarketach i kilkanaście minut wolnego czasu.

Chleb to jeden z podstawowych elementów diety niemal na całym świecie. Ludzie spożywają go w różnych formach. W europie najczęściej zjadamy bochenki chleba, bułki lub bagietki. Niekiedy jednak możemy spotkać chleb w formie placków. Przykładem jest znana w Meksyku tortilla i tacos. Nie podlega wątpliwości informacja dotycząca tego, że większość gotowego pieczywa nie należy do najzdrowszych produktów. Pamiętajmy o tym, że jest to fundament naszego odżywiania. Dlaczego zatem nie zadbać o swoje zdrowie? Możemy upiec chleb w domu. Wielu osobom wydaje się, że pieczenie chleba jest niezwykle czasochłonne. Nic bardziej mylnego. Pieczenie zdrowego chleba od klasycznej wersji dostępnej w sklepie różni się jedynie składnikami, które wykorzystamy. Zapoznaj się z przepisem na zdrowy, smaczny chleb z mąki pełnoziarnistej dostępnym na naszym blogu. Zaserwuj ten prozdrowotny smakołyk swojej rodzinie podczas następnego śniadania.

Dzisiejsza moda promuje różnorodne diety ketogeniczne i oparte na produktach odzwierzęcych. W ten sposób w internecie zrodziło się wiele mitów na temat tego, że chleb powinien zostać wykluczony z naszej diety. Nie jest to prawdą. Chleb wykonany w domu z wysokiej jakości produktów jest fantastycznym źródłem węglowodanów, minerałów i witamin pochodzących ze zbóż. Oczywiście najważniejszym elementem podczas odchudzania, będzie spożywanie go w umiarkowanej ilości. Przeczytaj na naszym blogu wątek, z którego dowiesz się, w jaki sposób nadać swojemu bochenkowi niepowtarzalnego smaku.

Owoce i warzywa dla wielu osób są elementem diety, który bardzo chętnie pomijają. Niestety nie jest to najlepsze rozwiązanie, szczególnie gdy pragniemy zrzucić nieco tkanki tłuszczowej. Owoce i warzywa są świetnym źródłem witamin. Dostarczają ogromne ilości najważniejszych składników odżywczych i minerałów, a mimo to mają bardzo mało kalorii. Każdy, kto zjada swoją dzienną porcję warzyw, doskonale wie, jak dobrze hamują apetyt. Wszystko za sprawą błonnika i dużej ilości wody zgromadzonej w świeżych warzywach. Zatem jak przygotować je w taki sposób, aby smakowały zarówno nam, jak i naszym dzieciom?

Zapoznaj się z prostymi przepisami na soki warzywno-owocowe dostępne na naszym blogu. Wypicie porcji warzyw i owoców w formie pysznego napoju to najłatwiej przyswajalna forma. Dodatkowo zadbaliśmy o to, aby nasze przepisy były proste i szybkie w przygotowaniu. Wybierz spośród sześciu gotowych instruktaży i sprawdź, która mieszanka owoców i warzyw posmakuje ci najbardziej.